Tutuklu Avukatların ara karar celsesi Silivri’ye kaçırıldı: ÇHD ve ÖHP’den çağrı

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, dernek yönetici, üyesi ve Halkın Hukuk Bürosu çalışanı avukatların Bakırköy’de görülen davasının ara karar celsesi Silivri’ye kaçırıldı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu üyesi 17’si tutuklu 20 avukatın “örgüt üyeliği” ile yargılandığı davanın ilk duruşması 10 Eylül’de başlamıştı. Yarın (14 Eylül) görülecek ara karar celsesi yaşanabilecek “yoğunluk ve güvenlik” gerekçesi ile Silivri’ye taşındı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgürlükçü Hukukçular Platformu ( ÖHP) 13 Eylül 2018 (bugün) kararı protesto etmek için saat 21.00’de hashtag çalışması için çağrıda bulundu. Çağrının tamamı ise şöyle:

“Tutuklu 17 meslektaşımızı yalnız bırakmamak, savunmaya özgürlük demek ve duruşmayı kaçırmaya yönelik olan bu kararı boşa çıkarmak için 14 Eylül’de Silivri duruşma salonunda olacağız. Tüm dostlarımızı ve meslektaşlarımızı da bekliyoruz. 


Ve yine arkadaşlarımızın duruşmasının son gün Silivri’ye “taşınma” kararını protesto etmek ve duyurmak için 13 Eylül 2018 (bugün) saat 21:00’da hashtag çalışması yapılacaktır. Hashtag saatinde @chdgenelmerkez hesabından duyurulacaktır. 


Dostluk ve dayanışma dileklerimizle..”