Ahmet Hakan’ın ‘Haddini bildirin’ dediği Barış Atay’dan yanıt

Ahmet Hakan, Yusuf Yerkel’in özrüne tepki gösteren Barış Atay’ın haddinin bildirilmesini istedi. Barış Atay, Ahmet Hakan’a yanıt verdi.

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, Twitter’da Başbakanlık eski Müşaviri Yusuf Yerkel’in “özür” mesajına tepki gösteren oyuncu Barış Atay’ın “Haddinin bildirilmesi gerektiğini” savundu. Barış Atay, Ahmet Hakan’a verdiği yanıtta “Sen de yargılanacaksın Ahmet Hakan” dedi.

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener ve CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye çağrı yapan Ahmet Hakan, “Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz! Sakın bana… “Yahu bu adamın ne kıymeti var ki? Ne diye bu adamın sözlerini önümüze getiriyorsun ki? Bu adamı mı muhatap alacağız ki” falan demeyin. Şunu unutmayın: Bu adam, bir zihniyeti temsil ediyor! Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa… Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi! Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok. Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!” dedi.

YERKEL ‘ÖZÜR’ AÇIKLAMASI YAPMIŞ, ATAY TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği katliam sonrası madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmelerken çekilen fotoğrafı sebebiyle yıllar sonra kamuoyuna özür açıklaması yapan Yerkel, “Olaydan sonra bizzat Erdal Kocabıyık’ı arayıp kendisinden özür diledim ve helallik istedim. O da hakkını helal etti” iddiasında bulunmuştu.

Oyuncu Barış Atay ise Twitter’dan Yerkel’e tepki göstererek “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” demişti.

MADENCİ KOCABIYIK: O TEKME TÜM MADENCİLERE ATILDI

Öte yandan madenci Erdal Kocabıyık, Yerkel’in açıklamaları üzerine “Halen üzgünüm, kalbim kırık. O tekme yalnızca bana değil, tüm madencilere atıldı” açıklaması yaptı. Kocabıyık,  Yerkel ile sadece bir kez görüştüğünü, Yerkel’in işsiz olduğu dönemlerde dahi telefonlarına çıkmadığını söyledi.

ATAY: SEN DE YARGILANACAKSIN AHMET HAKAN

Barış Atay, bu sözlere İlerihaber’e yaptığı “Sen de yargılanacaksın Ahmet Hakan” başlıklı açıklamasıyla yanıt verdi.

Atay, “16 yıllık bu iktidar ve her koşulda halka karşı tetikçi olarak kullandığı herkes, aynı Yusuf Yerkel gibi ağlayarak, yalancı bir utanç içinde özür dileyecek fakat yine de yargılanacak! Sen de onlardan birisin. Tahir Elçi’nin kanı ellerinde hala, yoksa unuttun mu? Çünkü biz unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!” dedi. 

Kaynak: Evrensel